REAL

The ESS and replicator equation in matrix games under time constraints

Garay, József and Cressman, Ross and Móri, F. Tamás and Varga, Tamás (2018) The ESS and replicator equation in matrix games under time constraints. JOURNAL OF MATHEMATICAL BIOLOGY, 76 (7). pp. 1951-1973. ISSN 0303-6812

[img]
Preview
Text
2017-12-01-REPLICATOR-ESS-Time.pdf

Download (378kB) | Preview

Abstract

A dolgozat monomorf, illetve polimorf populációk időmegszorítással kibővített játékelméleti, illetve dinamikus modelljének összehasonlításával foglalkozik. Vizsgáljuk, hogyan kapcsolódik a monomorf populációra vonatkozó játékelméleti modell egyensúlyi pontja és a monomorf populációnak megfelelő polimorf populáció időbeli viselkedését leíró dinamikus modell egyensúlyi pontja. Különös figyelmet szentelünk annak az esetnek, amikor az egyensúlyi pont stabil. Belátjuk, hogy a monomorf modell Nash egyensúlyi pontjai a polimorf modell egyensúlyi pontjai, sőt ha a Nash egyensúly szigorú, akkor a polimorf modell megfelelő pontja aszimptotikusan stabil. Fő eredményünk annak igazolása, hogy amennyiben a polimorf populáció két típusból áll, akkor a monomorf modell egyensúlyi pontjának evolúciós stabilitása ekvivalens a polimorf populáció dinamikus modellje megfelelő egyensúlyi pontjának aszimptotikus stabilitásával.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: evolutionary stability, monomorphic, polymorphic, replicator equation
Subjects: Q Science / természettudomány > QA Mathematics / matematika > QA74 Analysis / analízis
Q Science / természettudomány > QH Natural history / természetrajz > QH301 Biology / biológia
Q Science / természettudomány > QH Natural history / természetrajz > QH359-425 Evolution (Biology) / evolúció
Q Science / természettudomány > QH Natural history / természetrajz > QH540 Ecology / ökológia
Depositing User: Dr. Tamás Varga
Date Deposited: 10 Jan 2018 11:17
Last Modified: 29 Oct 2018 09:29
URI: http://real.mtak.hu/id/eprint/72251

Actions (login required)

Edit Item Edit Item