REAL

Items where Author is "Bosznay, Ádám"

Up a level
Export as [feed] Atom [feed] RSS 1.0 [feed] RSS 2.0
Group by: Item Type | No Grouping
Jump to: Article
Number of items: 13.

Article

Bosznay, Ádám and Czeglédi, Gyula and Richlik, György and Solti, József and Tóth, György (1981) Szerkezetek sajátfrekvenciáinak néhány szélsőérték tulajdonsága és azok alkalmazása. A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 61. pp. 35-60. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám and Richlik, György and Tóth, György (1978) Egyenes tengelyű, a hossza mentén változó jellemzőkkel bíró, hajlító lengést végző rúd saját körfrekvenciáinak javítható közrefogása. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 56 (3-4). pp. 263-268. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1978) Szerkezetek sajátfrekvenciáinak kontinuum-modellt alkalmazó számítása. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 55 (3-4). pp. 249-264. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1977) A véges elem módszer alkalmazása a sajátfrekvenciák behatárolására. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 54. (1-2.). pp. 23-27. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1976) Változó keresztmetszetű, egyenes rudakból álló rúdszerkezet rezgési sajátfrekvenciáinak javítható közrefogása II. rész = Improvable Bracketing of the Eigenfrequencies of a Space Frame Structure Consisting of Rods with Varying Cross Section, Part II. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 51 (1-2). pp. 107-122. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1976) Változó keresztmetszetű, egyenes rudakból álló térbeli rúdszerkezet rezgési sajátfrekvenciáinak javítható közrefogása III. rész = Improvable Bracketing of the Eigenfrequencies of a Space Frame Structure Consisting of Rods with Varying Cross Section, Part III. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 52 (1-2). pp. 207-213. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám and Kozák, Imre and Kaliszky, Sándor and Lazányi, István and Vajna, Zoltán (1976) A hazai műszaki mechanikai kutatás : Helyzetkép (1967-1975) = Situation Report on Technical Mechanics Research (1967 to 1975). MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 51 (3-4). pp. 391-418. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1975) Változó keresztmetszetű egyenes rudakból álló térbeli rúdszerkezet rezgési sajátfrekvenciáinak javítható közrefogása. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 50 (3-4). pp. 443-460. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1972) A rugalmasságtan nemzetközi és hazai dinamikai kutatásainak áttekintése, javaslat a hazai, ilyen irányú kutatásokra = Survey of the Research Work on the Dynamics of the Theory of Elasticity in Hungary and in Foreign Countries; Suggestion for Performing such Investigations in Hungary. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 45 (3-4). pp. 305-313. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1969) Lengéstani kutatások egyes újabb irányai = Some New trends in Research on the Theory of Oscillation. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 42 (3-4). pp. 233-241. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1967) A folytatólagos tartó problémájának megoldása lengéstani módszerrel. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 39 (1-4). pp. 241-256. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám and Csonka, Pál and Kozák, Imre and Szabó, János (1967) A műszaki mechanikai kutatás hazai helyzetképe. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 38 (1-2). pp. 5-19. ISSN 0027-5085

Bosznay, Ádám (1959) Többszabadságfokú lengőrendszer gerjesztett lengései vizsgálatának egy módszere s néhány alkalmazása = Eine Methode Zur Untersuchung Der Erzwungenen Schwingungen Von Schwingungssystemen Mit Mehreren Freiheitsgraden Und Deren Anwendungen. A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MATEMATIKAI KUTATÓ INTÉZETÉNEK KÖZLEMÉNYEI, 4 (3-4). pp. 299-312.

This list was generated on Fri Mar 28 14:49:33 2025 CET.