REAL

Tartók kifordulásának vizsgálata a kvadratikus operátornyalábok elmélete alapján

Tarnai, Tibor (1978) Tartók kifordulásának vizsgálata a kvadratikus operátornyalábok elmélete alapján. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 55 (1-2). pp. 39-57. ISSN 0027-5085

[img]
Preview
Text
43_PDFsam_MUSZTUD_55.pdf

Download (1MB) | Preview

Abstract

A dolgozat a rugalmas gerendák kifordulás-vizsgálatának egy variációs számítási módszerével foglalkozik. A stabilitási feladat révén előálló kvadratikus sajátértékfeladat megoldásához felhasználja a lineáris operátorok kvadratikus nyalábjának matematikai elméletét. Megmutatja, hogy a Ritz—Galerkin-módszer kvadratikus sajátérték-feladatok megoldására is alkalmas. A vizsgált esetre bebizonyítja a Ritz - Galerkin-módszer konvergenciáját, és egyben formulát ad akritikus teherparaméter közelítő értékének meghatározására.

Item Type: Article
Subjects: T Technology / alkalmazott, műszaki tudományok > T2 Technology (General) / műszaki tudományok általában
Depositing User: Simon Isztray
Date Deposited: 24 Jun 2024 07:42
Last Modified: 24 Jun 2024 07:42
URI: https://real.mtak.hu/id/eprint/198099

Actions (login required)

Edit Item Edit Item