Pethő, Árpád (1958) Néhány megjegyzés lineáris algebrai egyenletrendszerek egyértelmű megoldhatóságával kapcsolatban = Einige Bemerkungen Zur Eindeutigen Lösbarkeit Vonlinearen Algebraischen Gleichungssystemen. A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MATEMATIKAI KUTATÓ INTÉZETÉNEK KÖZLEMÉNYEI, 3 (1-2). pp. 101-108.
|
Text
cut_MATKUTINT_3_1_-_2_1958_pp101_-_108.pdf Download (3MB) | Preview |
Abstract
A lineáris algebrai egyenletrendszerek elméletében határozatlannak nevezett rendszerekkel kapcsolatban felmerülhet az a kérdés, hogy — habár az ismeretlenek együttesére nézve egyértelmű megoldásról nem lehet szó — egyes ismeretlenekre az egyenletrendszer nem oldható-e fel egyértelműen. Mivel az ismert unicitási kritériumok ezt a kérdést nem érintik, az alábbiakban megadjuk az idevonatkozó egzisztenciatételeket, továbbá utalunk arra, hogy a lineáris egyenletrendszerek fizikai alkalmazásaiban az egyértelműségnek ilyen értelemben való felvetése gyakran indokolt. A szerző az alábbiakban közölt eredményeire éppen egy ilyen fizikai alkalmazás kapcsán jutott [2]. Feladatként tűzte ki a problémát a Matematikai Lapokban, ahol többen meg is oldották. A megoldások közül a lap Egerváry Jenőét közölte [3]. A szerző eredeti megoldása ettől különbözik.
Item Type: | Article |
---|---|
Subjects: | Q Science / természettudomány > QA Mathematics / matematika |
Depositing User: | János Boromisza |
Date Deposited: | 24 Jul 2024 13:15 |
Last Modified: | 24 Jul 2024 13:15 |
URI: | https://real.mtak.hu/id/eprint/200854 |
Actions (login required)
![]() |
Edit Item |