REAL

Ortogonálisan anizotrop hengeres héjak eltolódásfüggvényei = Displacement Functions of Orthogonally Anisotropic Cylindrical Shells

Varga, László (1973) Ortogonálisan anizotrop hengeres héjak eltolódásfüggvényei = Displacement Functions of Orthogonally Anisotropic Cylindrical Shells. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 47 (3-4). pp. 259-277. ISSN 0027-5085

[img]
Preview
Text
269_PDFsam_MUSZTUD_47.pdf - Published Version

Download (1MB) | Preview

Abstract

A dolgozat homogén anizotropia feltételezésével az ortotrop hengeres héjak feszültségi állapotát jellemző eltolódásfüggvények vizsgálatával és meghatározásával foglalkozik. Az eltolódásfüggvények bevezetésével ismerteti az egyensúlyi feltételekből adódó differenciálegyenletrendszer pontos és közelítő jellegű megoldásait. Részletesen tárgyalja a homogén rész általános megoldásait jelentő és az inhomogén rendszer partikuláris megoldásait jelentő eltolódások és az eltolódásfüggvények közötti kapcsolatot. Közli továbbá az eltolódásfüggvények meghatározására szolgáló differenciálegyenleteket. Végül ismerteti a membránerők okozta eltolódások és az eltolódásfüggvényeket tartalmazó differenciálegyenletet és annak megoldását.

Item Type: Article
Subjects: T Technology / alkalmazott, műszaki tudományok > T2 Technology (General) / műszaki tudományok általában
Depositing User: Simon Isztray
Date Deposited: 03 Aug 2024 11:50
Last Modified: 03 Aug 2024 11:50
URI: https://real.mtak.hu/id/eprint/201579

Actions (login required)

Edit Item Edit Item