REAL

Diszkrét argumentumú függvények alkalmazása prizmatikus rudak rugalmas szabad csavarásának elemzésére = The Use of Functions with Discrete Arguments for the Analysis of the Free Elastic Torsion of Prismatic Bars

Ecsedi, István (1973) Diszkrét argumentumú függvények alkalmazása prizmatikus rudak rugalmas szabad csavarásának elemzésére = The Use of Functions with Discrete Arguments for the Analysis of the Free Elastic Torsion of Prismatic Bars. MŰSZAKI TUDOMÁNY : A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA MŰSZAKI TUDOMÁNYOK OSZTÁLYÁNAK KÖZLEMÉNYEI, 47 (3-4). pp. 317-328. ISSN 0027-5085

[img]
Preview
Text
327_PDFsam_MUSZTUD_47.pdf - Published Version

Download (4MB) | Preview

Abstract

A tanulmány ortogonális görbevonalú koordinátarendszer koordinátavonalai által határolt tömör keresztmetszetű prizmatikus rudak rugalmas szabad csavarási feladatának megoldásával foglalkozik. Diszkrét argumentumú függvények alkalmazásával zárt alakban előállítja a vizsgált keresztmetszetek csavarási tehetetlenségi ellenállását.

Item Type: Article
Subjects: T Technology / alkalmazott, műszaki tudományok > T2 Technology (General) / műszaki tudományok általában
Depositing User: Simon Isztray
Date Deposited: 05 Aug 2024 07:47
Last Modified: 05 Aug 2024 07:47
URI: https://real.mtak.hu/id/eprint/201582

Actions (login required)

Edit Item Edit Item