REAL

Self-Efficacy in Inclusive Education among Teachers Participating in the Program: "Educational Projects for an Inclusive School"

Erdeli, Elena Maria and Roman, Felicia Alina and Albert-Lőrincz, Csanád (2025) Self-Efficacy in Inclusive Education among Teachers Participating in the Program: "Educational Projects for an Inclusive School". HUMÁN INNOVÁCIÓS SZEMLE, 16 (2). pp. 18-29. ISSN 2062-0292

[img]
Preview
Text
HISZ_2025_2_18-29_Erdeli-Roman-Albert-Lorincz.pdf - Published Version
Available under License Creative Commons Attribution.

Download (616kB) | Preview

Abstract

Amióta az emberiség létezik, az étel mindig is jelentős szerepet játszott az emberek közötti kapcsolatokban (földrajzi felfedezések, gyarmatosítás, globalizáció). A nemzeti konyha maga is része a kultúrának (nemzeti identitás kifejeződése, nemzeti ételek, sajátos étkezési szokások stb.), de szoros kapcsolatban áll a történelemmel, a földrajzzal is, remek eszköz az egyedi kultúra, a kulturális örökség terjesztésére, amely nyelvi korlátok nélkül, emocionális kapcsolatot hozhat létre. Mivel az ételek a nemzet szimbólumaként is szolgálnak, és érzelmi kötődést is kialakítanak, komoly viták is kialakultak egyes kulináris fogások hovatartozásával kapcsolatban. A gasztronómiát különböző szinteken használja a diplomácia, hol kifejezetten a szűk politikus réteget célozza meg (kulináris diplomácia) vagy egy másik ország nyilvánosságát (gasztrodiplomácia) az országkép alakítása érdekében.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: education, school integration, social integration, children with SEN, educational project, professional skills for inclusive education, self-efficacy
Subjects: L Education / oktatás > L1 Education (General) / oktatás általában
L Education / oktatás > L1 Education (General) / oktatás általában > L11 Teaching methods / oktatásmódszertan
L Education / oktatás > LB Theory and practice of education / oktatás elmélete és gyakorlata
SWORD Depositor: MTMT SWORD
Depositing User: MTMT SWORD
Date Deposited: 16 Dec 2025 11:57
Last Modified: 16 Dec 2025 11:57
URI: https://real.mtak.hu/id/eprint/230796

Actions (login required)

Edit Item Edit Item